Buluşma VI – 6 Ekim – 12 Kasım 2016

Bulusma VI

6 Ekim – 12 Kasım 2016

 Sergiden görseller | Açılış kokteyli

Galeri FE, yeni sezona girerken her yıl olduğu gibi açılışı, gelenekselleşen “BULUŞMA” sergi dizisi ile yapıyor. Bu yıl 6. edisyonu gerçekleşecek olan sergi Türkiye sanatının önde gelen usta isimleri ile genç sanatçılarını bir araya getiriyor.

Mustafa Ata  //  Mustafa Ayaz  //  Zeynep San Balkanoğlu  //  Adnan Çoker  //  Abidin Dino  //  Bülent Demirağ  //  Beril Demircioğlu  //  Nejad Devrim  //  Devrim Erbil  //  Hakime Erciyas  //  Komet  //  Serap Eyrenci  //  Simin Öz Gerards  //  Bayram Gümüş  //  Dilek Işıksel  //  Ergin İnan  //  Gülten İmamoğlu  //  Mahmut Karatoprak  //  Işıl Esen Olgunlu  //  Mübin Orhon  //  Fikret Otyam  //  Teksin Özgüz // Mustafa Özkan  //  Mustafa Pilevneli  //  Nilüfer Satana  //  Hülya Özcan Sevil  //  Mustafa Sönmez  //  Nesrin Takıl // Adnan Turani  //  Şebnem Tuncer  //  Olca Uzunokur  //  Didem Ünlü  //  Şule Üzüm  //  Evren Yemişen  //  Hanefi Yeter // Demet Yersel  gibi usta ve genç kuşak sanatçılar “BULUŞMA VI” ile 6 Ekim – 12 Kasım 2016 tarihleri arasında Galeri FE’de izleyiciyle buluşuyor.

Modern Türk sanatından geniş bir yelpazeyi içeren bu sergide, sanat tarihindeki üslupsal farkları, dönemler ve kuşaklar arasındaki değişim ve dönüşümleri, farklı teknik ve malzemeler üzerinden gözlemlemek mümkün olacak. Serginin bir diğer yönü ise, heykel, seramik ve resim gibi sanatın farklı kollarını bir arada sunan bakış açısının altını çizmek… Sürekli yenilenen eser ve sanatçılarla güncelliğini koruyan sergi sık sık ziyaret edilmeyi bekliyor.

Açılış kokteyli: 6 Ekim Perşembe
Saat: 17.00 – 20.00
Sergi Pazar Pazartesi hariç her gün 11.00 – 19.00 arası gezilebilir.