Hakkımızda

1

2011 yılında Çiftehavuzlar’daki mekanında kurulan Galeri FE; Türkiye Çağdaş Sanatının usta isimlerini, sanatın Anadolu Yakası sanatseverleriyle buluşturmayı amaçlamaktadır.

Türkiye kültür sanat ortamında,sanat tarihine geçmiş usta isimlerin genç nesillere aktarılması ile belleklerde kalıcılığına,genç kuşak sanatçıların ise görünürlüğünü artırıp sanat dünyası içinde yer almasına katkı sağlayan Galeri FE; sanatçı – sanat eseri – izleyici ve koleksiyoner arasında bağ kurarak, düzenli, etik ve samimi bir ilişki ile sanatı daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedeflemektedir. Bu bilinç ile pek çok kişiyi resimle ve sanatçısıyla buluşturan Galeri FE sanatsal etkinlikler ve sergilerle sanatseverlere ulaşmaktadır.

2011’den bügüne; Alos, Abidin Dino, Adnan Coker, Adnan Turani, Ali Candaş, Avni Arbas, Bedri Rahmi Eyuboglu, Burhan Dogancay, Devrim Erbil, Dilek Isiksel, Emin Koc, Eren Eyuboglu, Ergin İnan, Ertugrul Ates, Erol Akyavas, Ferruh Basaga, Hanefi Yeter, Komet, Leyla Gamsiz, Mahmut Karatoprak, Mustafa Ayaz, Mustafa Pilevneli, Muzaffer Akyol, Mubin Orhon, Nejad Devrim, Nuri Iyem,  Suleyman Saim Tekcan ve daha fazlasıyla karma ve kişisel sergiler yaparak, üslupsal çeşitliliğin yanı sıra, sanat tarihinde yaşanan değişim ve dönüşümü sunarken, resim, seramik, heykel, özgün baskı gibi sanatın farklı kollarını da bir arada sunmaktadır.

Açıldığı günden bu yana temsil ettiği birçok sanatçının eserlerini özel ve kurum koleksiyonlarına kazandıran Galeri FE; bu yıl 5. yılını kutlamaktadır. 2015 itibariyle de başta 7 – 15 Kasım tarihlerinde gerçekleşen Artist 2015 Uluslararasi Istanbul Sanat Fuar’ına katılarak sanatçılarını fuarda temsil etmiştir. Filiz Sahinoglu’nun sahibi olduğu Galeri FE’nin yöneticiliğini Serap Atala yapmaktadır.